Жимолость (Lonicera) – це типовий рід сімейства жимолостеві. Він об’єднує близько 200 різноманітних видів, які представлені повзучими, кучерявими і прямостоячими чагарниками. Найбільше популярністю користуються 2 види жимолості садової, а саме: жимолость блакитна (синя) і жимолость їстівна, а ще велика кількість сортів, які були отримані завдяки цим двом видам. Жимолость їстівна (лат. Lonicera edulis) являє собою листопадний прямостоячий чагарник, який у висоту не перевищує 100 сантиметрів. Форма пишної крони куляста. Цвітіння починається в травні або перші дні червня. У різних сортів форма плодів може бути еліптична, округла або циліндрична. Забарвлення м’якоті у ягід фіолетово-червоний. Жимолость блакитна, або жимолость синя (лат. Lonicera caerulea) являє собою дерев’янисту листопадну рослину, висота якої варіюється від 200 до 250 см. Крона компактна, трохи зігнуті стебла є прямостоячими. Суцвіття розташовуються в пазухах декількох нижніх пар листових пластин, вони складаються з жовтуватих правильних квіток дзвіночковидної форми. Плід – це запашна довгаста ягода еліптичної форми і темно-блакитного забарвлення, на її поверхні є сизий наліт. Смак у плодів солодкий, трохи гіркуватий, чимось нагадує чорницю. Ця рослина є швидкозростаючою, вона здатна жити і давати плоди протягом 80 років.
з весни до осені, крім травня і червня.
яскраве сонце або напівтінь.
морозостійка
пухкі, дреновані, не дуже вологі і не дуже бідні ґрунти.
Бажано
2-3 рази за сезон і тільки в сильну спеку, витрата води – від 8 до 10 л на кожен кущ.
якщо в яму при посадці вносилися добрива, перші два роки рослині підгодівлі будуть не потрібні. Надалі ранньою весною і перед цвітінням в ґрунт вносять розчини комплексних мінеральних добрив. Влітку проводять позакореневе підживлення сечовиною і мікроелементами. Восени в пристовбурні кола під перекопування вносять деревну золу.
рамуляріоз, церкоспороз, борошниста роса, віруси огіркової мозаїки і мозаїки резухи.
тля, жимолостеві кліщі, щитівки, гусениці пильщика, мінерів і молей-пістрянок, п’ядуна, рослиноїдні клопи, пальцекрилки.
санітарна обрізка – ранньою весною, до набрякання бруньок, або після листопаду. Кущах, які досягли 15-річного віку, в ці ж терміни проводять омолоджуючу обрізку.