Вейгела (Weigela) має пряме відношення до родини жимолостеві. Ця рослина представлено чагарниками. У даного прямостоячього чагарнику не утворюється столонов. Квіточки поодинокі або входять до складу нещільні суцвіть. Вони можуть бути пофарбовані в кремовий, карміново-червоний, рожевий, жовтий та інші кольори, при цьому часто під час цвітіння забарвлення змінюється від більш блідого відтінку до більш яскравого. Зазвичай вейгела починає цвісти з середини травня і закінчує тільки в середині червня. Літнє цвітіння найбільш красиве і пишне, найчастіше за бутонами зовсім не видно зелені. В кінці серпня кущ знову покривається суцвіттями, але вже в більш скромних масштабах. Квіти залишаються на вейгелі до самого кінця вересня. Ландшафтні дизайнери застосовують цей чагарник в одиночних посадках як яскравий акцент на газоні, в групових посадках для укриття голих стовбурів дерев, особливо з ажурною кроною, на альпійських гірках і рокаріях (переважно низькорослі сорти), в якості живої огорожі (високорослі) і миксбордера (низько – і середньорослі).
весна
яскраве сонячне світло,
морозостійка
пухкий, свіжий, в міру зволожений і багатий гумусом суглинний або супіщаний ґрунт слаболужної або нейтральної реакції.
обов’язково
помірний полив тільки в посушливий період
після внесення добрив при посадці рослини її не потрібно підгодовувати два роки, в подальшому в період вегетації проводять три підгодівлі: ранньою весною комплексним мінеральним добривом, на початку літа калійно-фосфорним добривом, восени – деревною золою.
сіра гниль, плямистості
тля, трипси, гусениці, павутинні кліщі, хрущі і капустянки.
молоді кущі обрізають тільки ранньою весною в санітарних цілях, дорослим навесні роблять санітарну обрізку, а формуючу – влітку, після першого цвітіння. Один раз в 3-4 року проводять омолоджуючу обрізку куща.