Листопадний чагарник міхуроплідник (Physocarpus) є представником сімейства рожеві. При вирощуванні в саду даний чагарник відрізняється своєю невибагливістю, а також тим, що він здатний зберігати свій ефектний зовнішній вигляд протягом усього періоду вегетації. Також даний чагарник є швидкозростаючим і стійким до загазованості повітря. Розлогий кущик міхуроплідник складається з пониклих гілок, які формують пишну кулясту крону. У дорослого чагарника відбувається відшаровування кори, причому широкими смугами. У висоту він може досягати 300 сантиметрів. Трьох-п’ятилопатові листові пластини за формою нагадують листочки калини. У простих квіток білого забарвлення є безліч тичинок. Вони входять до складу суцвіть напівшаровидної форми, які в діаметрі можуть досягати 5-7 сантиметрів. Пишне цвітіння відбувається на початку літнього періоду. Також досить ефектно виглядають і плоди такої рослини, вони представляють собою роздуті листівки, які при дозріванні фарбуються в червоний колір. Культивується лише 2 види міхуроплідника, при цьому є кілька ефектних сортів, листові пластини яких володіють різним забарвленням.
навесні або восени
яскраве сонячне світло або напівтінь.
морозостійкий (молоді кущики, на зиму вкривають)
оптимальна – пухкий, родючий, добре дренований, що не містить вапно суглинок, але підійде й інший ґрунт
обов’язково
строго під корінь, рано вранці або після заходу сонця. У спеку – два рази на тиждень при витраті води до 40 л на дорослий кущ.
підгодівлю міхуроплідника проводять у весняний і осінній періоди: ранньою весною азотовмісними добривами, а восени мінеральними.
хлороз
не пошкоджується комахами
навесні, до набрякання бруньок – санітарна і формуюча, восени, під час листопаду – санітарна. Омолоджуюча обрізка знадобиться на шостому-сьомому році.