Туя Thya – хвойна рослина з сімейства кипарисових. Це повільно зростаюче дерево, що досягає у висоту 15-20 м. Крона у туї західної пірамідальна або яйцеподібна. Коренева система компактна. Кора у молодому віці цегляно-коричнева, гладка, з часом стає сіро-коричневої, у дерева з більш ніж десятирічною історією кора на стовбурі в глибоких поздовжніх тріщинах, волокниста. Хвоя у туї лускоподібний, зелена і дуже дрібна 2-4 мм довжиною, покриває гілки як луска. Термін життя листя максимум 2-3 роки, потім вона опадає, але не по одній, а невеликими гілочками, відбувається оновлення крони поступово і непомітно. До зими хвоя знебарвлюється до жовтувато-зеленого або коричневого кольору. Квітки не декоративні – однодомні, верхівкові, поодинокі. Шишки теж дрібні, близько 1 см завдовжки, яйцевидної форми. У кожній шишці два жовтих крилатих насіння. Туя широко використовується в ландшафтному дизайні при створенні композицій і живих загорож.
весна, рання осінь
яскраве сонячне світло або напівтінь
морозостійка; в перші кілька років потребує укриття
помірно вологі, водопроникні ґрунти
обов’язково
в перший місяць посаджене хвойне дерево поливається кожні 3-4 дні, чергуючи полив під корінь з зрошенням Подальший догляд – рясний полив протягом усього сезону. У наступні роки коренева система туї дістане воду самостійно, достатньо лише поливати її в суху погоду
навесні комплексним мінеральним добривом
рахеомікоз, фузаріоз, побуріння пагонів, іржа, шютте
туєва тля, туєві ложнощітівки, молі-пестрянки, довгоносик, павутинний кліщ, дротяники
Санітарна – ранньою весною, влітку і восени, в похмурий день. Декоративна стрижка – не більше, ніж на 1/3 пагона в квітні-травні або в кінці літа. Обрізка верхньої частини туї коригує висоту її зростання. Для підтримки заданої форми – видалення однорічного приросту.