М’ята

19.02.2020

М’ята

М’ята перцева (лат. Mentha piperita), або м’ята холодна, або м’ята англійська, або м’ята перцева, або холодку – трав’янистий багаторічник, вид роду М’ята сімейства Ясноткові, або Губоцвіті, виведений шляхом гібридизації м’яти садової (колоскових) і м’яти водної. Кореневище у м’яти перцевої горизонтальне, гіллясте, з тонкими корінням, стебло висотою від 30 до 100 см, прямостояче, порожнисте, пряме, чотирьохгранне, покрите короткими волосками. Листя м’яти перцевої на коротких черешках, довгасті, яйцеподібні, навхрест супротивні, загострені до вершини і серцеподібні біля основи, з гостропилчатим краєм. Верхня сторона листової пластини темно-зелена, нижня світліша. Довжина листя від 3 до 5 см, ширина 1,5-2 см. Дрібні бузкові квітки утворюють колосоподібні суцвіття. Цвіте м’ята з кінця червня по вересень. Плід м’яти – складається з чотирьох горішків, однак утворюються плоди м’яти дуже рідко. М’ята – цінний медонос, мед з неї виходить бурштинового кольору з виразним м’ятним ароматом.

посів м’яти в ґрунт – в квітні і на початку серпня. Посів насіння на розсаду – в середині квітня, висадка сіянців в ґрунт – в середині або наприкінці травня.

яскраве сонячне світло, яскраве розсіяне світло, легка напівтінь.

морозостійка

пухка, волога, родюча

бажано

вечірній, перший час – частий, а коли сіянці візьмуться, полив стає періодичним і помірним

після посадки сіянців або появи сходів ділянку мульчують торфом або змішаним із золою компостом

іржа, борошниста роса, вертіцілозне в’янення, антракноз, септоріоз (біла плямистість).

тля, м’ятні блішки, жуки-довгоносики, лугові метелики, м’ятні кліщі, заслинені пінниці, дротяники, капустянки, гусениці капустяної совки, репійниця і лучний метелик.

радикальна обрізка по весні сприяє кращому росту і більшої пишності кущиків м’яти

Замовити дзвінок

корзина

Разом:

Кошик

Дякуемо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!

ОК