Клематис

18.02.2020

Клематис

Клематис (Clematis) ще іменований лозинкою, або ломоносом, є родом, що належать до сімейства Лютикові. Клематис представлений трав’янистими багаторічними або дерев’янистими рослинами. Різні види клематиса між собою сильно розрізняються. Дана культура представлена чагарниками, напівчагарниками, трав’янистими рослинами, проте більшість видів є ліанами. У клематиса є 2 типу кореневої системи: мочковитая і стрижнева (такі рослини погано переносять пересадку). Стебла поточного сезону тоненькі, у дерев’янистих видів дані пагони грановані, а у трав’янистих – округлі і зеленого забарвлення. Листя має зелене забарвлення, однак є види з пурпуровими листям. Квітки можуть мати щитоподібну, напівпарасольковидну або мітловидну форму. Зустрічаються види і з поодинокими квітками. Квітки можуть бути пофарбовані в самі різні відтінки кольорів: від оксамитово-синього до блакитного, від темно-червоного до рожевого, бувають також види з білим і жовтим забарвленням. Тривалість життя однієї квітки від 15 до 20 днів. Більшість сортів мають запах схожий на жасмин, примулу або мигдаль.

в залежності від розміру насіння посів на розсаду проводять з грудня по березень. Саджанці висаджують восени або навесні.

яскраве сонце, легка напівтінь.

необхідно укриття

пухкий, багатий перегноєм супіщаний або суглинний, з водневим показником від слаболужного до слабокислого.

бажано

один раз в тиждень, витрата залежить від віку: від 10 до 40 л під кожен кущ. У посушливу пору – 2-3 рази в тиждень.

в період зростання – азотні добрива, в період бутонізації – калійні, після завершення цвітіння – фосфорні. Під час цвітіння не годувати.

вертіциллезне в’янення, сіра гниль, іржа, борошниста роса, аскохітоз і іноді вірусна жовта мозаїка.

галові і листові нематоди

У перший рік восени обрізають майже повністю – залишаючи по одній брунці над землею. Крупноквіткові форми клематиса груп Вітіцелла і Жакмана цвітуть на однорічних пагонах, тому ранньою весною їх обрізають сильно, до рівня ґрунту або залишають 1-2 пари бруньок біля основи пагонів. Такі кущі швидко відростуть і вже до червня почнуть цвісти. Припустимо залишити кілька сильних пагонів, тоді цвітіння почнеться раніше, буде не таким рясним, а однорічні пагони зацвітуть лише в кінці літа. Крупноквіткові клематиси груп Патенс і Флорида цвітуть на торішніх пагонах, тому восени розвинені ліани лише трохи вкорочують і вкривають, навесні видаляючи слабкі відростки. Дрібноквіткові трав’янисті клематиси з відмираючою взимку наземною частиною повністю обрізають перед укриттям на зиму або навесні, як тільки зійде сніг.

Замовити дзвінок

корзина

Разом:

Кошик

Дякуемо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!

ОК