Гортензія волотиста – чагарник або дерево висотою до 10 м з неглибоко залягають корінням, територія поширення яких значно перевищує проекцію крони. Листя у гортензії волотистої яйцеподібні або еліптичні, довжиною до 12 см. Медоносні суцвіття представляють собою густоволосисті широкопірамідальні волоті завдовжки до 25 см і складаються з великих безплідних квіток діаметром до 2,5 см, зеленувато-білі пелюстки яких поступово рожевіють, і дрібних плодоносних білих квіток з рано опадають пелюстками. Вперше гортензія волотиста зацвітає у віці 4-5 років. Плід представляє собою розтріскуються на верхівці при дозріванні коробочку з численними дрібними, але надзвичайно життєздатним насінням.
весна, осінь
яскраве світло або напівтінь
вимагає укриття.
родючий, нейтральний, без домішки вапна або інших лугів, краще глинисті ґрунти
обов’язково
рясний і регулярний
добрива вносять 4 рази за сезон: ранньою весною – органіку з високим вмістом азоту, в період бутонізації та в середині літа – мінеральні добрива, а восени – калійно-фосфорні добрива
біла і сіра гнилі, борошниста роса, пероноспороз, септоріоз, хлороз, вірус кільцевої плямистості
тля, павутинний кліщі, галові нематоди, равлики
санітарну і формуючу обрізку, для омолодження пагонів – проводять навесні; під час підготовки до зими – старі та посохлі пагоні, які можуть пошкодити молоді пагони при попаданні снігу.